Czy masz jakieś własne sposoby na efektywną naukę ?

  Czy masz jakieś własne sposoby na efektywną naukę ?

  W czasie nauki wykorzystuję wiele technik uczenia się, aby wpłynąć na szybkość zdobywania wiedzy oraz zwiększyć jej ilość.

  Moim zdaniem każdy przyswaja wiedzę w różny sposoób. Wzrokowcy szybciej zapamiętują i dłużej przechowują informację, jeżeli widzą tekst. Z kolei słuchowcy lubią słuchać i wtedy potrafią więcej zapamiętać i zroumieć. Kinestetycy uczą się szybciej w ruchu, dlatego takie osoby mają najtrudniej w szkole.

  Gdy przygotowuję się do sprawdzianu zakreślam kolorowym długopisem najważniejsze informacje w książce lub na kolorowych kartkach przepisuję słowa klucze. Dzięki takim wyrazom można szybko uporządkować wiedzę oraz przypomnieć sobie potrzebne informacje.

  W czasie nauki języków obcnych zawsze przepisuje słowo na kartce, wtedy mogę też nauczyć się pisowni wyrazu, który często inaczej się pisze, a inaczej czyta. Sposobem na zapamiętanie słówek jest słuchanie melodyjnych piosenek, wtedy wyrazy szybciej zapamiętuje się. Słuchanie w czasie nauki muzyki poprawia mi nastrój i też wpływa pozytywnie na efektywność uczenia się .

  Ważne jest też słuchanie na lekcji tłumaczenia nauczyciela, z reguły te informacj potem pojawiają się na sprawdzianach.

  Zawsze też zapisuje terminy wszystkich sprawdzianów w kalendarzu, i staram się wcześniej do nich przygotować, aby mieć potem czas na powtórzenie.

  Gerry Weber 300x250

  Myślę, że każdy powinein przetestować różne sposoby nauki, aby znaleźć najlepsze dla siebie.

  Taifun Mobile 250x250