Moja wymarzona podróż

  Moja wymarzona podróż

         Należę do miłośników podróży, dlatego długo przed wakacjami planuję swoje zagraniczne podróże. W tym roku postanowiłem zwiedzić Hiszpanię, która należy do najpiękniejszych miejsc w Europie.

        Swoją wakacyjną przygodę rozpocząłem od wybrania jednej z ofert biura podróży. W mojej wyprawie uczestniczyli też przyjaciele, bez których nie wyobrażam sobie wakacji. Moja podróż rozpoczęła się od przejazdu autokarem z Gdańska do Alp francuskich. Tutaj przeżyłem wiele pełnych strachu chwil, ponieważ jechaliśmy do miejscowości La Salette drogą, która przypominała serpentynę, na wysokości  200 m n.p.m. Chwile pełne strachu zostały wynagrodzone, pięknymi widokami, które można było podziwiać na szczycie. Ciekawy był fakt, że na wzniesieniu nie było skał, tylko zielone łąki. Noc spędziliśmy w klasztorze, który zachwycał swoją średniowieczna architekturą.

          Następnego dnia pojechaliśmy do oddalonej o 700 km Barcelony stolicy Katalonii. To piękne miasto było położone w południowo – wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym.W czasie drogi do Barcelony podziwiałem malownicze pola, na których rosły: pszenica, ryż, jęczmień i winorośl. Największe moje zdziwienie wzbudziła plantacja drzew eukaliptusowych, a także dębu korkowego. Takie rośliny wydały mi się bardzo egzotyczne. W Barcelonie zrobiły na mnie wrażenie piękne zabytki, do których należy zaliczyć głównie Katedrę Sagrada Familia, jej wygląd zbudził mój podziw. Olbrzymie wrażenie sprawiła  też wizyta w Starym Mieście, a przede wszystkim zabytkowe kamienice, które powstały na początku XX wieku.

         Wróciłem do Polski zafascynowany pięknym miastem Barceloną. Postanowiłem, że zaplanuję następną podróż, aby zwiedzić inne hiszpańskie miasta.

  Gerry Weber 300x250
  Taifun Mobile 250x250