Argumenty przemawiające za trzymaniem zwierząt w domu i ukazującym niekorzystne strony tego zjawiska

Argumenty za trzymaniem zwierząt w domu :

1. Opieka nad zwierzętami uczy dzieci odpowiedzialności. Muszą dbać o swojego pupila, wychodzić z nim na spacerm dbać, aby miał świeżą wodę oraz podaną karmę. Troska o zwięrzęta sprawia, że dzieci uczą się opiekowania innymi.

2. Codzienne spacery z psem sprawiają, że można nazwiązać nowe znajomości, poznając innych właścicieli psów.

3. Zwierzęta w domu integrują rodzinę. Spacer z psem to doskonały pretekst, aby cala rodzina wyszła razem z domu.

4. Zwierzęta kochają swoicj właścieli, którzy mogą czuć się potrzebni  i kochani.

5. Zabawy zwierząt często są źródłem radości całej rodziny.

6. Zwierzeta pilnują domów swoich właścicieli, często bronią przed złodziejami.

Argument przeci trzymaniu zwierząt w domu :

1. Utrzymanie zwierząt wymaga znacznych pieniędzy. Trzeba kupić karmę, płacić za wizyty u weterynarza.

2. Zwierzęta czasami stają się  agresywane i mogą być niebezpieczne dla domowników.

3. Zwierzęta wpływają niekorzystnie na porządek w domu. Często czuć niemiły zapach, a włosy psów mogą być rozsiane po całym mieszkaniu.