Napisz opowiadanie z dialogiem, w którym ukażesz zabawne lub niecodzienne perypetie spowodowane rozprzestrzenieniem się nieprawdziwej informacji.

Napisz opowiadanie z dialogiem, w którym ukażesz zabawne lub niecodzienne perypetie spowodowane rozprzestrzeniem się nieprawdziwej informacji.

Dobre kłamstwo może przewędrować pół świata, zanim prawda wstanie z łóżka. Te słowa Marka Twaina z całą pewnością powinny być przestrogą dla jednej z nauczycielek gimnazjum.

Z okazji Dnia Nauczyciela nauczycielka muzyki z gimnazjum zaczęła przygotowania do akademii. W czasie lekcji poprosiła uczniów o pomoc oraz współtworzenie scenariusza uroczystośći. Marysia i Sabina z klasy Ib bardzo zaangażowały się w organizację imprezy, postanowiły, że pomogą nauczycielce stworzyć wyjątkowe przedstawienie.  Kilka dni później wybrały ciekawe wiersze  i zaczęły uczyć się je recytować. Koleżanki z klasy równoległej Zosia i Karolina należały do Koła Akrobatycznego, dlatego pracowały nad nowym układem cheograficznym. Ćwiczyły  po kilka godzin tygodniowo. Uczniowie z Koła Plastycznego przygotowywali dekoracje.

Niespodziewanie nauczycielka muzyki usłyszała w czasie lekcji, że  siostra Karola, ucznia klasy Ia jest solistą w zespole Mazowsze. Postanowiła poprosić ucznia, aby namówił siostrę na występ razem z zespołem. Niestety Karola nie było w szkole z powodu grypy, dlatego nie mogła się z nim skonsultować. Była jednak przekonana, że chlopiec bez trudu da się przekonać. W scenariuszu nauczycielki muzyki centralna część stanowił występ Mazowsza.

Następnego dnia pochwaliła się w pokoju nauczycielskim :

– Drogie koleżanki w czasie akademii z okazji Dnia Nauczyciela wystąpi zespół Państwowy Zespół Pieśni i Tańca ,,Mazowsze '' – powiedziała z entuzjazmem.

–  Proponuję, aby wynająć salę gimanstyczną od sąsiadującego liceum, ponieważ jest większa  i nowocześniejsza – zaproponował dyrektor szkoły.

– Powiadomię lokalną prasę o tym wydarzeniu – zachwyciła się pani wiecedyrektor szkoły.

Po kilku dniach w szkole pojawił się reporter z lokalnej gazety ,, Nowinki '' , zamierzał umówić się na wywiad z solistką Mazowsza. Nauczycielka muzyki obiecała reporterowi, że poprosi członków zespołu Mazowsze o chwilę dla dziennikarzy. Była szczęśliwa, że przygotowywana przez nią impreza zaczyna być wydarzeniem kulturalnym w miasteczku. Następnego dnia została poinformowana, że na imprezie pojawi się burmistrz z żoną, która była fanką tańców ludowych.

Plotka o obecności zespołu Mazowsze podczas obchodów Dnia Nauczyciela stała się głównym tematem rozmów nauczycieli. Niespodziewanie w szkole pojawił się Karol. Nauczycielka muzyki niezwłocznie poprosiła go wstawiennictwo u jego siostry, aby zgodziła się z zespołem wystąpić na akademii. Była zdziwiona, gdy okazało sie, że Karol nie ma siostry ani nawet znajomej solistki. Nieprawdziwa informacja o znajomościach Karola miała poważne konsekwencje. Dyrektor myślał nawet o zwolnieniu nieodpowiedzialnej nauczycielki muzyki.

Na szczęście akademia była ciekawa i wszystkim podobała się, nawet bez głównego występu Mazowsza.