Czy znasz te sławne kobiety?

  Matka Teresa z Kalkuty – laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, nieżyjąca już sio­stra zakonna, uznawana za współczesną świętą, założycielka Kongregacji Misjonarek Miłosierdzia, znana ze swej działalności wśród najuboższych warstw społecznych; niejedno­krotnie zbierała śmiertelnie chorych i bied­nych z ulic Kalkuty, nie obawiała się cierpie­nia ani śmierci; jej działalność bardzo doce­niał Jan Paweł II.
  Wanda Rutkiewicz – alpinistka, która jako pierwsza Europejka i trzecia kobieta na świecie weszła na Mount Everest, jako jedna z nielicznych kobiet zdobywała ośmiotysięczniki, zaginęła w górach w 1992 r. Przykład osoby, która całe swe życie poświęciła wiel­kiej pasji i prawdopodobnie zapłaciła za nią życiem. Przykład odwagi i wytrwałości.
  Janina Ochojska – żyjąca współcześnie, tryskająca ener­gią i pełna inicjatyw organiza­torka wielu akcji pomocy lu­dziom dotkniętym przez wojny i klęski żywiołowe na całym świecie, odważna, jeździ po ca­łym świecie z konwojami huma­nitarnymi; jest przykładem oso­by, która pokonuje swą niepeł­nosprawność, by pomagać innym.

  Justyna Kowalczyk – tegoroczna brązo­wa medalistka olimpijska w biegach narciar­skich na dystansie 30 km techniką dowolną. Polska bohaterka tegorocznej olimpiady.

  Beata Pawlikowska – współcześnie żyją­ca podróżniczka, dziennikarka, pisarka, od­wiedzająca najbardziej egzotyczne regiony świata; jej pasją są podróże, o których pisze; nigdy nie skończyła studiów, podróże to jej sposób nażycie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.