Jak rozumiesz słowa ,, prawda jest okruchem lodu ‘’ ?

  Jak rozumiesz słowa ,, prawda jest okruchem lodu '' ?

       Czarodziej Istreed oraz Geralt z Rivii byli zakochani w pięknej czarodziejce Yennefer . Czarodziejka chcąć zapobiec  śmiertelnej  walce między konkurentami   zerwała z nimi znajomość. Yen wysłała  tez wiadomość do Czarodzieja Istreeda  ,, Wybacz mi. Są dary, których nie wolno przyjmować, a nie ma we mnie niczego, czym mogłabym ci się odwdzięczyć. I to jest prawda, Val. Prawda jest okruchem lodu".

       Prawda stała się synonimem pragnienia, marzenia, którego nie można spełnić.  Czarodziejka zamierzał podkreślić, że związek z czarodziejem nie da jej szczęścia i poczucia spełnienia. Yen nawiązała do legendy,  jaka była opowiadana  wśród elfów . Legenda opowiadała  o Królowej Zimy, która w czasie zamieci przebiegała kraje saniami zaprzężonymi w białe konie. Jadąc, królowa rozsiewała  dookoła twarde, ostre, maleńkie okruchy lodu i biada temu, kogo taki okruch trafi w oko lub w serce. Taki ktoś był zgubiony. Nic już nie było  w stanie go ucieszyć, wszystko, co nie będzie miało bieli śniegu, stawało się dla niego brzydkie, wstrętne, odrażające. Nie zazna spokoju, porzuci wszystko, podąży za Królową, za swoim marzeniem i miłością. Oczywiście, nigdy jej nie odnajdzie i zginie z tęsknoty. Lód  staje się synonimem tęsknoty i niespełnionych marzeń.

  Gerry Weber 300x250

        Geralt stwierdził , że miasto Aedd Gynvael  jest  mu  wrogie, złe. Wiedźminowi wydawało się, że stał się częścią sań Królowej Lodu. Jechał za  Yen, bo zaplątał się jego  uprząż  sań w płozy jej sań.  Ta przenośnia miała oznaczać, że wiedźmin kochał Yen.  Miłość do czarodziejki porównana jest do okruchu lodu, który sprawia, że zakochany wiedźmin, nie potrafi żyć bez Yennefer.

  Taifun Mobile 250x250