Charakterystyka Wiedźmina

  Charakterystyka Wiedźmina

  Geralt z Rivii zwany Białym Wilkiem to główny bohater zbioru opowiadań Andrzeja Sapkowskiego ,, Miecz Przeznaczenia ’’. Jego matką była czarodziejka Visenny oraz wojownika o imieniu Korin.

  Geralt był Dzieckiem Niespodzianką, został zabrany matce i przewieziony do Wiedźmińskiego Siedliszcza – Keat Morhen.

  Największą przyjaciółką wiedźmina, a także wielką miłością była czarodziejka Yennefer. Gotów był poświęcić dla niej życie, w opowiadaniu ,, Granica możliwości ‘’ ryzykuje życie, aby uratować ją, gdy grozi jej upadek w przepaść. W kolejnym opowiadaniu ,, Okruch lodu ‘’ jest gotowy stoczyć walkę na śmierć i życie z Czarodziejem, aby zdobyć jej serce. Gdy ukochana go opuszcza jest bardzo nieszczęśliwy i samotny. Geralt z Rivii jako wiedźmin nie powinien odczuwać fascynacji czy miłości, jednak wyróżnia się od innych wiedźminów umiejętnością odczuwania; obdarzania miłością, współczuciem i nawiązywaniem przyjaźni. Jego najlepszym przyjacielem jest wędrowny trubadur Jaskier, z którym często podróżuje i razem często walczą z potworami.

  Wiedźmin poświęcił swoje życie, aby walczyć z potworami, wędruje po świecie i zgadza się za opłatą lub całkowicie bezinteresownie bronić ludzi. W swoim postępowaniu kieruje się jednak swoim kodeksem postępowania, na przykład nigdy nie zabija smoków, poluje na widłogony, oszluzgi, latawce, ale nie na smoki właściwe, zielone, czarne i czerwone.

  3002

  Geralt charakteryzuje się wyjątkowymi zdolnościami, jak dziecko został poddany wielu mutacjom, dzięki temu zyskał wiele cech, na przykład wyjątkowy refleks, wyostrzony słuch, doskonały wzrok, wyjątkową siłę. Posiadł umiejętności magicznych zaklęć, w opowiadaniu ,, Granica możliwości ‘’ dzięki magicznej mocy Znaki Igni, której użył przepalił powróz związanej Yennefer i pomógł złotemu smokowi pokonać przeciwników.

  Geralt z Rivii to wyjątkowy bohater, łączy wiele pozytywnych cech takich jak : dobroć, chęć pomagania słabszym i pokrzywdzonym. Jest wiedźminem, który kieruje się honorem i swoim kodeksem postępowania. Geralt pomaga ludziom, często musi wybierać między dobrem i złem.

  300x250