Magiczne drzewo. Czerwone krzesło streszczenie

  I

  Dziewięcieletniego Kukiego obudziła o dwunastej w nocy burza. Z sufitu kapała woda. Nikogo nie było w domu:  jego dwunastoletniego brata Filipa, ani  jedenastoletniej siostry Tosi. Pokój rodziców był pusty.

  Nagle Kuki przestraszył sie, ponieważ ułyszał, że ktoś wchodzi do mieszkania. Schował się za płaszczami w przedpokoju i uderzył fletem siostry wchodzącą osobę. Okazało się, że to był Filip, na szczęście miał na głowie kask rowerowy. Po uderzeniu brata został mu na głowie guz, a z kolei siostra była zła, że zepsuł jej flet. Cała rodzina poszła na strych,  ponieważ wichura rozbiła okno na strychu i lała się woda. Tata Ross kazał Filipowi włożyć kask, ponieważ cały czas słychać było grzoty pioruna.

  Filip i Tosia chodzili do szkoły muzycznej. Filip grał na skrzypcach, Tosia na flecie, a rodzice byli muzykami w orkiestrze.Cała rodzina Rossów poszła spać o pierwszej w nocy.

  II

  Dwa tygodnie później w fabryce mebli Hoga zrobiono dębowe krzesło i pomalowano je na czerwony kolor. Był to jedyny egzemplarz, który miajechać na targi do Gdańska. Kierowca, który przewoził krzesło, miał wrażenie, podczas wkładania krzesła do ciężarówki, że  jest ciepłe i porusza się.

  III

  Rodzice stracili pracę w orkiestrze i zamierzali poprosić bogatąż ciocię Marylę o pożyczkę. Siostra mamy miała odwiedzić rodzinę Rossów, więc mama zarządziła sprzątanie. Kuki z Filipem wkręcali żarówkę do lampy. Kuki spadł na stoł z tortem i filiżankami. Tort się rozprysł po całym pokoju, a filiżanki potłukły. Mama była załamana.Kazała iść Tośce z chłopcami do sklepu i kupić nowy tort i ciastka.

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.