Natalia Borejko charakterystyka

Bohaterką powieści Małgorzty Musierowicz ,, Kwiat kalafiora'' był Natalia Borejko.

Miała siedem lat i pięć miesięcy oraz własne zdanie na każdy temat. Uczęszczała do pierwszej klasy.

Natalia miała rude włosy; , mawiała o sobie, że jest pomarańczową blondynką i było to trafne określenie: jej włosy były dokładnie koloru marchewki. ’’

Natalia wyróżniała się wśród rodzeństwa różnymi oryginalnymi pomysłami. Na przykład przywiązywała dużą wagę do higieny oraz mówiła używając rodzaju męskiego:  ,, we wczesnym dzieciństwie Nutria ubzdurała sobie dwie rzeczy: po pierwsze, że od brudu robią się dziurki w skórze , a po drugie – że jest chłopcem.’’ Udając chłopca  dziewczynka mówiła sztucznie udawanym basem oraz lubiła bawić się autami, żołnierzykami oraz interesowała się  futbolem.  Kąpała się  pięć razy dziennie i nigdy nie było jej dość tej przyjemności.

Natalia była szczupłą siedmiolatką, którą nazywano  w rodzinie Nutrią  z powodu swych imponujących górnych siekaczy i namiętności moczenia się w wodzie. Nutria była nerwowa, płakała z dziwnych powodów, na przykład nie potrafiła opanować emocji w czasie oglądania baki o Kreciku.  Rodzina znała jej zmienne nastroje, nigdy nie ukrywała swoich uczuć, był  bardzo szczera, ale też nieopanowana.

Natalia był najlepsza w klasie z matematyki oraz słynęła z tego że ,, dobrze bije’’. Natalia miała talent literacki, pisała bajki dla swojej mamy, która była w szpitalu. Na imieniny taty przygotowała jako prezent ilustrowaną powieść dwustronicową pod tytułem: „Przygody dobrej dziewczynki”.