Przypomnij sobie pierwsze dni w gimnazjum i napisz o swoich wrażeniach w liście do koleżanki lub kolegi z byłej klasy. Wybierz tradycyjną lub elektroniczną wersję listu.

Wrocław, 12. 09. 2016 r.

Droga Haniu!

Z przyjemnościa przeczytałam Twój list, cieszę się, że będziemy razem chodziły do tej samej szkoły. Chciałabym podzielić się z Tobą moimi przemyśleniami na temat pierwszych dni w nowej klasie.

Na chwilę wrócę wspomnieniami do pierwszych dni w gimnazjum. Pojawiłam się w nowej szkole pełna obaw, jednak z nadzieją na poznanie nowych kolegów i koleżanek. Wiedziałam, że to nowy, ważny etap w moim życiu. Świadomie wybrałam klasę o profilu biologiczno – chemicznym, w przyszłości chciałabym zostać lekarzem. Jakie było moje zaskoczenie, gdy okazało się, że w mojej klasie są tylko trzy dziewczyny. Pozostała części klasy byli to chłopcy !! Możem wyobrazić moje zaskoczenie. Mam szczęście, że wychowaczyni jest bardzo miła, wiem, że będę mogła liczyć na jej pomoc. Moja szkoła to bardzo nowoczesn budynek, do którego przylega piękne boisko oraz basen. Cieszę się, że będę mogła rozwijać swoje umiejętności w pływaniu. Może w przyszłości wystąpię na olimpiadzie ?!! To tylko marzenie, ponieważ nauki jest bardzo dużo, nauczyciele są mili, jednak dużo wymagają, a moi koledzy z klasy to geniusze!! Będę musiała dużo uczyć się, aby im dorównać w nauce. Jestem jednak pełna optymizmu, nawiązałam już nowe przyjaźnię.

Mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się na korytarzu szkolnym, ponieważ zawsze zostaniesz moją najlepszą przyjaciółką.

Pozdrawiam Ela