Opis Szkoły Czarnoksiężników

Wielki Dom, gdzie mieściła się Szkoła Czarowników  składał się z otwartego podwórca i krytych dachem sal, Jedną z sal była Komnata Półek, gdzie przechowywano księgi wiedzy i tomy runów. Inną salą była wielka Sala Kominkowa, w której cała Szkoła gromadziła się w dni świąteczne. Na górze, w wieżach i na poddaszach znajdowały się małe cele, gdzie spali uczniowie i mistrzowie

Cela Geda znajdowała się w Wieży Południowej; miała okno wyglądające w dół, na spadające ku morzu strome dachy miasteczka Thwil. Podobnie jak inne sypialnie, cela była pozbawiona mebli, jeśli nie liczyć siennika w kącie.

Gong wzywał na posiłek: południowy posiłek  spożywano przy Długim Stole w refektarzu, wraz z setką lub więcej chłopców i młodzieńców. Każdy obsługiwał się sam, żartując z kucharzami przez wychodzące na refektarz okienka kuchni, ładując na swój talerz jedzenie z wielkich mis parujących na parapetach, siadając, gdzie się komu podobało, przy Długim Stole. Mówiono,  że choćby nie wiem ilu siadło przy tym stole, pozostawało zawsze dosyć miejsca.

Starsi uczniowie ubrani byli  w srebrne płaszcze spięte srebrną klamrą pod szyją,  siedzieli  spokojnie, parami lub pojedynczo przy Długim Stole, z poważnymi, zadumanymi twarzami, jak gdyby mieli wiele do przemyślenia.