Veruca Salt charakterystyka

  Bohaterką powieści ,, Charlie i tabliczka czekolady ’’ Roalda Dahla była Veruca Salt. Jedna z pięciorga szczęśliwców, którzy dzięki odnalezieniu Złotego Talonu odwiedzili fabrykę Wonki.

  Dziewczynka pochodziła  z zamożnego  domu, jej rodzice byli bardzo bogaci. Ojciec dziewczynki był właścicielem fabryki produkującej solone i prażone orzeszki.  Rodzina spełniała wszystkie jej życzenia. Gdy zapragnęła Złotego Talonu ojciec kupił setki tysięcy czekoladek Wonki, a następnie wstrzymał produkcję  orzeszków w swojej fabryce. Jego pracownicy zajęli się tylko rozpakowywaniem czekolady. Dzięki temu udało się odnaleźć Złoty Talon. Dziewczynka była bardzo rozpieszczonym i kapryśnym dzieckiem.  Dostawało od rodziców wszystko, czego tylko zapragnęła. Spełnienie swoich życzeń wymusza krzykiem, płaczem i awanturami. Gdy po trzech dniach nie odnaleziono  talonu rzuciła się z krzykiem na podłogę  i leżała tam godzinami. To niegrzeczna dziewczynka, która nie szanuje swoich rodziców.

  Szczęście w domu państwa Salt było uzależnione od humoru Veruci. Gdy spełniano jej kaprysy była szczęśliwa i radosna. Veruca została wychowana w przekonaniu, że wszystko można kupić za pieniądze.

  ,,  Minęły trzy dni, a tu nic! Moja Veruca była coraz bardziej zagniewana; jak tylko stawałem w drzwiach, zaraz rzucała się na mnie z krzykiem: ‘Gdzie mój Złoty Talon?! Chcę mój Złoty Talon!’ A potem całymi godzinami leżała na podłodze, waląc w nią nóżkami i piąstkami” – opowiada jej ojciec. Gdy znalazł Złoty Talon: „gnam do domu, żeby oddać mojej kochanej Veruce, która – jak sami widzicie cała jest teraz w uśmiechach , a do naszego domu znowu powróciło szczęście.

  Podczas wizyty w fabryce Veruca kilkakrotnie żądała spełniania swoich zachcianek: za pierwszym razem zapragnęła Umpa- Lumpę, później landrynkową łódkę,  a następnie wiewiórkę, Gdy dowiedziała się, że zwierzątko jest własnością Wonki była wściekła, a następnie postanowiła sama przywłaszczyć sobie jego własność. Została za to ukarana, ponieważ wiewiórki wrzuciły ją do otworu na śmieci.

  Gerry Weber 300x250

  Dziewczynka udowodniła, że jest nieposłuszna, zarozumiała oraz nie liczy się z opinią i uczuciami innych. Veruca Salt  to egoistka, która myślała tylko  o własnych przyjemnościach.

  Uważam, że zachowanie Veruci Salt powinna być przestrogą dla innych dzieci. Dziewczynka przez  swój egoizm i kapryśne usposobienia na pewno nie miała  wielu przyjaciół.

  Taifun Mobile 250x250