Opis Akademii pana Kleksa

  Opis Akademii pana Kleksa

         Akademia pana Kleksa znajdowała się na samym końcu ulicy Czekoladowej i zajmujowała  duży trzypiętrowy gmach, zbudowany z kolorowych cegiełek. Najbardziej niezwykłym miejscem było trzecie piętro, gdzie  były  przechowywane  tajemnicze i nikomu nieznane sekrety pana Kleksa. Nikt nie ma prawa tam wchodzić,  nie można było tak wejść schodami,  bo  prowadziły  one tylko tylko do drugiego piętra i sam pan Kleks dostawał się do swoich sekretów przez komin. Na parterze mieściły  się sale szkolne, w których odbywały się lekcje.  Na pierwszym piętrze mieściły się   sypialnie i wspólna jadalnia , w których mieszkali uczniowie Akademii. Na najwyższym,  drugim piętrze mieszkał  pan Kleks z Mateuszem, ale tylko w jednym pokoju a wszystkie pozostałe były  pozamykane na klucz.

        Akademia mieściła  się w ogromnym parku, pełnym różnych dołów, jarów i wąwozów, i otoczona była wysokim murem.  Pan Kleks zakazał wychodzić poza niezwykły  mur;   który po tej stronie, która biegła wzdłuż ulicy, był zupełnie gładki i tylko pośrodku znajdowała  się duża oszklona brama. Natomiast w trzech pozostałych częściach muru mieściły  się  jedna obok drugiej żelazne furtki, pozamykane na małe srebrne kłódeczki.

  http://zagadkowagramatyka.pl

       Wszystkie te furtki prowadziły  do rozmaitych sąsiednich bajek, z którymi pan Kleks był w bardzo dobrych i zażyłych stosunkach. Na każdej furtce znajdowała się  tabliczka z napisem wskazującym, do której bajki prowadzi. Były tam wszystkie bajki pana Andersena i braci Grimm, bajka o dziadku do orzechów, o rybaku i rybaczce, i wilku, który udawał żebraka, o sierotce Marysi i krasnoludkach, o Kaczce-Dziwaczce i wiele innych. Nikt nie wiedział dokładnie, ile było tych furtek, ponieważ w czasie liczenia można było się łatwo pomylić i  po chwili nie wiadomo już było, co się naliczyło przedtem. Tam gdzie powinno być dwanaście, wypadało  nagle dwadzieścia osiem, a tam gdzie zdawałoby się, że jest dziewięć, było  trzydzieści jeden albo sześć. Nawet Mateusz nie wiedział , ile jest tych bajek, i  mówił, że "oże o, a oże eście", co znaczy, że może sto, a może dwieście. Kluczyki od furtek przechowywał  pan Kleks w dużej srebrnej szkatule i zawsze wiedział , który z nich do której kłódki pasuje.

        Akademia pana Kleksa to niezwykłe i tajemnicze miejsce.

  http://zagadkowagramatyka.pl

  2 thoughts on “Opis Akademii pana Kleksa”

  1. aleksandra napisał(a):

   akademia pana kleksa mieściła się przy ulicy czekoladowej.pan kleks był nauczycielem,kucharzem i właścicielem akademii.na pierwszym piętrze znajduje sie wspulna jadalnia , sale lekcyjne i sypialnie .

  2. onti napisał(a):

   akademia mieści się na ul. czekoladowej

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.